KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9873314
*
nr 987 3314
Stig Ã…sberg
(1909-1968), Sverige
Etsningar, 3 st, Stig Ã…sberg (1909-1968), /Hans Norsbo
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 16:19:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stig Ã…sberg
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Läs mer om Stig Ã…sberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:17
*
Stig Ã…sberg
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Läs mer om Stig Ã…sberg
nr 987 3314
Stig Ã…sberg
(1909-1968), Sverige
Etsningar, 3 st, Stig Ã…sberg (1909-1968), /Hans Norsbo
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 16:19:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stig Ã…sberg
Stig Ã…sberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.Läs mer om Stig Ã…sberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:17